قوانین ما

قوانین لپ مال

 

ورود کاربر به وبسایت لپ مال و یا در هنگام استفاده از پروفایل کاربری، طرح‌های ویژه و سایر خدمات ارائه شده در وبسایت لپ مال به معنی آگاه بودن وی نسبت به شرایط و ضوابط مربوط به این وبسایت بوده و کاربر متعهد به پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین لپ مال است.

به همین منظور تمامی قوانین و مقررات وبسایت لپ مال را به دقت مطالعه نمایید.

 

تعهدات اولیه لپ مال


فروشگاه اینترنتی لپ مال در تلاش است تا محیطی امن و به روز را برای کاربران و مشتریان خود فراهم آورد تا آن‌ها بتوانند بدون در نظر گرفتن سن، تخصص و جنسیت خود به بررسی و خرید به روزترین محصولات الکترونیکی بازار بپردازند؛ از همین رو لپ مال تمام سعی خود را در رعایت مقررات و قوانین سازمان‌های اصناف، تجارت الکترونیکی، حقوق فروشنده و مصرف کننده به کار می‌گیرد.

قوانین عمومی در لپ مال


کلیه اصول و روش‌های کاری لپ مال مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف‌کننده بوده و انتظار دارد به صورت متعاقب هم کاربر رعایت حدود این قوانین را داشته باشد.

چنانچه در قوانین درج شده، روش‌ها و اصول لپ مال تغییری ایجاد شود، در همین صفحه منتشر خواهد شد و کاربر توافق می‌کند که استفاده مستمر وی از لپ مال به معنی پذیرش هرگونه تغییری در آینده خواهد بود.

 

مشتری یا کاربر در لپ مال


از آنجایی که لپ مال یک فروشگاه اینترنتی بوده و زیر نظر قانون تجارت الکترونیک است، هر شخصی که با استفاده از اطلاعات هویتی خود اقدام به ثبت نام کند و به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای است از خدمات وبسایت لپ مال استفاده کند را مشتری یا کاربر می‌نامند.

 

ثبت سفارش و ارسال کالا در لپ مال


 1. مشتریان لپ مال می‌توانند در 7 روز هفته و 24 ساعت روز اقدام به سفارش‌گذاری کنند.
 2. منظور از روز کاری شنبه تا پنجشنبه هر هفته به جز تعطیلات عمومی و رسمی ایران است.
 3. تمامی سفارش‌های بالای 20 میلیون تومان در شهر تهران چنانچه تا قبل از ساعت 15 نهایی شوند به صورت رایگان برای مشتری ارسال خواهد شد.
 4. کلیه سفارش‌ها به مقصد شهرستان چنانچه تا قبل از ساعت 13 هر روز کاری نهایی شوند، در همان روز به صورت پست "پس کرایه" برای مشتری ارسال خواهد شد.
 5.  امکان پیگیری زودتر از مدت زمان اعلام شده در بندهای فوق برای سفارش های ارسال شده توسط لپ مال وجود ندارد.
 6. چنانچه سفارشی بعد از ساعت معین شده یا در روز غیر کاری ثبت شود، در روزکاری بعد پردازش و ارسال خواهد شد.
 7. مشتریان لپ مال می‌توانند به دو روش آنلاین و خرید حضوری در محل شرکت وجه سفارش خود را پرداخت و کالای خود را دریافت کنند.
 8. امکان اضافه یا کسر هیچ بند یا مبلغی، تحت هیچ عنوانی در فاکتور وجود ندارد.
 9. تمامی کاربران متعهد می‌شوند در هنگام ثبت سفارش، اطلاعات خود را به صورت صحیح و کامل تکمیل کنند. واضح است مسئولیت تمامی عواقب ناشی از ورود اطلاعات غلط بر عهده مشتری خواهد بود.
 10. جهت اطمینان از اطلاعات وارده در هنگام سفارش لپ مال مجاز است در زمان تحویل سفارش به مشتری از تحویل گیرنده کارت شناسایی طلب نماید.
 11. در زمان تحویل سفارش به مشتری از وی رسید تحویل مرسوله دریافت می‌گردد.
 12. چنانچه مشتری یا تحویل گیرنده کالا در مکان مشخص شده برای تحویل کالا به هر دلیلی حضور نداشته باشد، تمامی هزینه های بازگشت به انبار لپ مال و ارسال مجدد کالا بر عهده سفارش دهنده خواهد بود.
 13. لپ مال همواره در تلاش است نهایت دقت خود را در ارسال سفارش داشته باشد و کلیه سفارش‌های ثبت شده را در موعد مقرر و در صحت سلامت به دست مشتریان خود برساند؛ اما چنانچه موجودی محصولی (حتی پس از ثبت سفارش) در لپ مال تمام شود، حق لغو سفارش و استرداد وجه آن برای لپ مال محفوظ است. مشتری می‌تواند به جای کالای لغو شده خود نیز محصول دیگری را جایگزین کند.
 14. در صورتی که مشکلی در پردازش یا اتمام موجودی محصولی به وجود بیاید، مبلغ پرداخت شده طی 24 تا 72 ساعت کاری به حساب مشتری بازگشت داده خواهد شد.
 15. چنانچه خطایی در قیمت کالاهای موجود در لپ مال به وجود بیاید، لپ مال می‌تواند سفارش را بلا اثر نموده و تمام وجه دریافتی از مشتری را به وی استرداد نماید. تمام حقوق نسبت به اقدامات مذکور برای لپ مال محفوظ بوده و کاربران با استفاده از خدمات لپ مال متعهد می‌شوند از این امر آگاهی داشته و در آینده ادعایی نسبت به این موضوع نخواهند داشت.
 16. احتمال اتمام موجودی کالا در شرایطی خاص مانند فروش‌های ویژه وجود دارد، در صورت بروز این موارد لپ مال مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌گیری جدید اقدام کند.
 17. آدرس تحویل سفارش باید دقیق باشد و تحویل سفارش در مکان‌های عمومی مانند کافه، رستوران، پارک، پارکینگ یا ... امکانپذیر نخواهد بود.
 18. حروف درج شده در ادامه نام و مدل دستگاه‌ها تنها برای تمایز کانفیگ‌های مختلف یک مدل است و بر روی جعبه کالا چنین حروفی درج نشده و و نمی‌تواند ملاک مغایرت مشخصات کالا قرار بگیرد.
 19. ساعات پاسخگویی به مشکلات و سوالات مشتریان در لپ مال از ساعت 11 الی 18 می‌باشد.
 20. روند ارسال سفارش از طریق ارسال پیامک به مشتری اطلاع رسانی خواهد شد و همچنین وی می‌تواند از طریق پنل کاربری خود نیز روند ارسال سفارش را مشاهده کند.

 

بازگشت کالا در لپ مال


 1. چنانچه کالایی دارای مغایرت با فاکتور یا مشخصات درج شده در وبسایت باشد مشتری می‌تواند در کمتر از 10 روز از تاریخ صدور فاکتور آن را به لپ مال اطلاع دهد.
 2. در صورت ضربه‌خوردگی، آب‌خوردگی یا استفاده نادرست (برخلاف کاتالوگ)، آن محصول شامل خدمات پس از فروش نمی‌باشد.
 3. در لپ مال امکان کنسلی سفارش به دلیل انصراف از خرید تنها در صورتی قابل اجرا است که پلمپ محصول مخدوش یا باز نشده باشد.
 4. هزینه ارسال کالایی که شامل شرایط تعویض در لپ مال شده است کاملاً بر عهده لپ مال می‌باشد.
 5. در زمان تحویل گرفتن کالا به نحوه بسته بندی و محتویات داخل آن دقت فرمایید چرا که مشکلات فیزیکی مانند شکستگی، ضربه، خط و خش و ... شامل شرایط بازگشت کالا نمی‌باشد.
 6. تا 3 عدد پیکسل سوخته صفحه نمایش مشمول ضمانت بازگشت کالا نمی‌باشد.
 7. چنانچه مشتری قصد تعویض کالایی با کالای مشابه دیگری را داشته باشد، می‌تواند در صورت پلمپ بودن کالا در حالت اولیه و موجود بودن محصول جایگزین در لپ مال طی 48 ساعت اقدام به تعویض آن کند.
 8. از آنجایی که ضمانت نامه محصولات در خارج از کشور صادر می‌شود، زمان باقی مانده از تاریخ گارانتی ممکن است کمتر از مدت قید شده در سایت باشد. (تاریخ شروع و انقضای گارانتی روی محصول درج شده است)
 9. امکان تعویض یا مرجوعی محصولی در صورت مفقود شدن اقلام همراه محصول یا کارت گارانتی آن وجود ندارد.

 

زمان تست لپ مال


 1. در راستای رفاه حال مشتریان، لپ مال امکان تست کالاهایی که گارانتی ندارند را فراهم نموده است. این فرصت تا 2 روز پس از زمان تحویل کالا می‌باشد.
 2. چنانچه کالایی دارای گارانتی باشد، از شرایط مهلت تست 2 روزه نیز خارج می‌شود.
 3. هر سفارش تنها می‌تواند یکبار از ضمانت 2 روزه کالا استفاده کند و این قانون شامل کالای جایگزین نمی‌گردد.
 4. خدمات و پشتیبانی کلیه محصولاتی که گارانتی دارند بر عهده شرکت گارانتی است.
 5. عکس درج شده در مشخصات دستگاه صرفاً برای اطلاع و کمک به خرید بوده و از آنجایی که ممکن است در جزئیاتی با محصول اصلی تفاوت داشته باشد با استناد به آنها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد.
 6. ملاک اعلام مغایرت اطلاعات درج شده در بخش مشخصات فنی دستگاه در وبسایت لپ مال است.
 7. مغایرت‌های اعلام شده از جانب مشتری ابتدا ظرف مدت زمان 24 تا 72 ساعت توسط کارشناسان لپ مال بررسی شده و سپس در صورت تایید کارشناسان کالا شامل این سرویس می‌شود.
 8. همچنین، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود و آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل این سرویس نمی‌شود.
 9. دقت نمایید که کالا به خوبی بسته‌بندی و به همراه لوازم جانبی و فاکتور آن برای لپ مال ارسال شود. در صورتی که کالای ارسال شده خارج از شرایط اولیه خود برای لپ مال ارسال شده باشد این سرویس شامل سفارش مذکور نخواهد شد.
 10. چنانچه موجودی کالای آسیب‌دیده در لپ مال به اتمام رسیده باشد و لپ مال نتواند آن را جایگزین کند، این حق برای لپ مال محفوظ است که وجه پرداختی کالا را به حساب مشتری استرداد نماید و نوسانات قیمت در وجه پرداختی تاثیری نخواهد داشت.

جبران خسارت در لپ مال


1- از آنجایی که بسته بندی‌های لپ مال مطمئن و استاندارد بوده و تمامی سفارش‌ها به شرکت‌های حمل و نقل معتبر و به انتخاب کاربر است، چنانچه در زمان حمل و تحویل کالا خسارتی به کالا برسد، هیچگونه مسئولیتی متوجه لپ مال نبوده و تمام مسئولیت خسارات بر عهده شرکت حمل و نقل می‌باشد.

2- چنانچه بسته بندی محصول دریافتی در هنگام حمل و نقل آسیب دیده و خارج از عرف خود بود از پذیرفتن محصول خودداری نموده و محصول را به مامور ارسال بار مسترد نمایید. واضح است در صورت قبول مرسوله با وجود آسیب های ناشی از حمل و نقل هیچ مسئولیتی متوجه لپ مال نخواهد بود.

 

محتوای لپ مال


 1. کلیه اطلاعات و محتوای وبسایت لپ مال و صفحات وابسته به آن متعلق به شرکت رایان اندیش ساینا بوده و امکان هرگونه استفاده غیر تجاری از این اطلاعات با ذکر منبع برای همه افراد وجود دارد.
 2. کلیه اخبار، نقد‌ها و بررسی‌ها و ... موجود در وبسایت لپ مال صرفاً جهت اطلاع رسانی به مشتری و در جهت کمک به خرید وی است و هیچ دیدگاه تجاری و یا مغرضانه‌ای در آن‌ها وجود ندارد.

 

حریم شخصی در لپ مال


 1. تمامی اطلاعات درخواست شده از مشتری برای یک سفارش مطابق قانون تجارت الکترونیک بوده و درج این اطلاعات به معنی صحت آن‌ها از جانب مشتری می‌باشد. این اطلاعات درج شده تنها اطلاعاتی است که لپ مال به آنها به عنوان اطلاعات هویتی استناد می‌کند.
 2. امکان دارد لپ مال از فایل‌های کوکی‌ و اطلاعات جمع‌آوری شده از کاربران به منظور ارائه پیشنهاد‌های بهتر به کاربر، بهینه سازی محتوای وبسایت و تحقیقات بازاریابی خود استفاده کند.
 3. لپ مال مجاز است نظرات و پیام‌هایی که توسط کاربران گذاشته می‌شود و مشمول محتوای مجرمانه بوده را ویرایش یا حذف کند.
 4. مسئولیت حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور کاربران برعهده خود کاربر بوده و هرگونه خسارت ناشی از لو رفتن آن بر عهده کاربر می‌باشد. در حفظ و نگهداری رمز و نام کاربری خود کوشا باشید.
 5. اطلاعات هویتی وشخصی کاربران در لپ مال کاملاً محرمانه بوده و لپ مال به هیچ عنوان هیچ اطلاعاتی را بدون مجوز در اختیار هیچ سازمان یا شخصی قرار نمی‌دهد. بدیهی است در صورتی که لپ مال طبق قوانین رایج کشور و با حکم قضایی موظف به قرار دادن اطلاعات کاربران در اختیار مراجع ذیصلاح باشد از این امر کوتاهی نکرده و هیچ مسئولیت قانونی در جهت جبران خسارات احتمالی متوجه لپ مال نخواهد بود.
 6. پروتکل‌ها، سرورها و لایه‌ها امنیتی لپ مال به گونه ای طراحی شده که کمترین خطری متوجه اطلاعات کاربران باشد و لپ مال نهایت تلاش خود را در ارتقا و اجرای دستور العمل‌های ایمنی به کار می گیرد. مشخص است چنانچه سو قصدی به اطلاعات کاربران صورت گیرد حق اعتراض و پیگرد قانونی برای لپ مال محفوظ است.
 7. حفظ اطلاعات شخصی کاربران خط قرمز لپ مال بوده و لپ مال تمام تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات هویتی کاربران به کار می گیرد. امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر در جهت حفظ حریم خصوصی افراد محیطی امن برای خرید‌های شما فراهم کنیم.

 

راه‌های ارتباطی لپ مال با شما


 1. کاربران و مشتریان لپ مال با خرید و یا استفاده از خدمات لپ مال می پذیرند که تنها راه ارتباطی آنها با لپ مال به صورت الکترونیکی خواهد بود و چنانچه درخواست آن‌ها با شرایط و ضوابط لپ مال مغایرت نداشته باشد از طریق راه‌های ارتباطی که در پروفایل خود ثبت کرده‌اند به آنها پاسخ داده خواهد شد.
 2. تنها راه‌ ارتباطی لپ مال با مشتریان به صورت الکترونیکی و از طریق شماره‌هایی که در وبسایت درج شده است خواهد بود.